Ефективна інклюзивність громадських організацій – запорука стійкості українського суспільства

Опубліковано: 6 Грудня, 2023

Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» рада повідомити про успішне завершення проєкту «Амбасадори інклюзії громадського сектору України», який реалізується за підтримки програми «Український фонд швидкого реагування», яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Проєкт спрямований на формуванню культури інклюзивного надання послуг представниками ГО та об’єднанню їх зусиль у забезпеченні прав людей з інвалідністю в кризових ситуаціях війни, що в свою чергу буде сприяти підвищенню згуртованості та стійкості українського суспільства.

Найпершим заходом проєкту була презентаційна конференція «Інклюзивність громадського сектору у військовий час. Новий досвід та майбутнє», де було висвітлено такі питання, як:

Важливим етапом була розробка нового модулю для онлайн-курсу «Шляхи реагування громадського сектору на соціально-гуманітарні кризи». 77 учасників(ць) проєкту безкоштовно пройшли оновлений онлайн-курс та отримали сертифікати. Вони отримали відповіді та корисну інформацію щодо таких питань, як:

Усі слухачі та слухачки курсу відзначили, що навчання було корисним, змістовним, ефективним, а знання, отримані на курсі вони зможуть використовувати для покращення своєї громадської діяльності, Зокрема:

Для полегшення процесу навчання та проведення наставництва для учасників курсу команда проєкту створила та адмініструвала Telegram-канал для своїх підписників, в якому надавались покрокові інструкції, як почати навчання на курсі; інформування про навчання на курсі; про те, хто такий ментор і в чому полягає менторська підтримка; інформування про отримання менторської та консультаційної підтримки в рамках цього проекту; корисна інформація для мотивування учасників щодо продовження навчання на курсі.

Після проходження курсу, 25 учасників(ць) долучились до інклюзивного навчання у «Школі амбасадорів інклюзії». Зокрема вони взяли участь у серії онлайн-практикумів:

  1. «Сила громадського сектору: інклюзивна культура, нові виклики та забезпечення прав людей з інвалідністю різних нозологій в сучасних умовах»
  2. «Планування інклюзивного розвитку: від ідеї до реалізації»/«Інклюзивність у дії: практичні кроки для ГО».
  3. «Шлях до інклюзії: створення партнерської мережі для спільних ініціатив».

Учасники(ці) Школи провели самооцінку своєї організації, результатом якої підготовка аналітичних документів «Аналіз цільової аудиторії ГО та оцінка спроможності ГО щодо розширення послуг для осіб з інвалідністю різних нозологій в місцевій громаді».

Також, вони розробили індивідуальні «Плани інклюзивного розвитку» для своїх організацій, які містять конкретні пропозиції щодо модифікації послуг організації з врахуванням інклюзивної складової, сучасних викликів та потреб місцевої громади. Крім того, учасники(ці) Школи розробили індивідуальні «Плани розвитку партнерської мережі для реалізації спільних проектів та ініціатив з врахуванням інклюзивної складової для підвищення згуртованості та стійкості українського суспільства». Ці документи містять пропозиції щодо розвитку партнерської мережі з врахуванням інклюзивної складової, сучасних викликів та потреб місцевої громади. Розробка учасниками та учасницями «Політики рівних прав і можливостей» буде сприяти забезпеченню максимальної ефективності та справедливості у впровадженні заходів організацій.

76 представників(ць) громадських організацій отримали менторську та консультаційну підтримку, загальною тривалістю 220 годин. Підтримка полягала в допомозі з набуття знань та навичок, які допоможуть розвивати інклюзивний підхід у діяльності ГО у воєнний час; у допомозі в розробці інклюзивних проектних пропозицій на поточні конкурси тощо. Ментори надали практичні рекомендації щодо впровадження інклюзивного підходу у діяльність ГО; аналізі сильних і слабких сторін ГО, у формуванні партнерських зв’язків для спільних інклюзивних ініціатив; у вивчені цільової аудиторії громадської організації, дослідженні потреб цільової аудиторії; започаткування нових напрямків роботи.

Найяскравіші історії успіху учасників(ць) школи опубліковано на Facebook-сторінці  та на сайті ВМГО «Паросток». Зокрема, про свої успіхи розповіли:

Крім основних заходів проєкту було:

Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» щиро дякує тренерам, менторам, методистам та команді за самовіддану та продуктивну працю у цей непростий час!

Проєкт «Амбасадори інклюзії громадського сектору України» реалізується за підтримки програми «Український фонд швидкого реагування», яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Метою «Українського фонду швидкого реагування» є задоволення нагальних критичних потреб та підвищення стійкості українського уряду, громадянського суспільства та цивільного населення на тлі повномасштабного вторгнення російської федерації.

URRF на сторінці Facebook: https://www.facebook.com/UkraineRapidResponseFund

 

Поділитися посиланням
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on whatsapp
Whatsapp