18 січня 2021 р. на платформі Zoom відбулася Всеукраїнська онлайн-конференція «Життя без насилля: спільні кроки та дії».
Подію було проведено громадською організацією Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» в рамках проєкту “Не бійся – ти не одна!” за підтримки Уряду Канади в рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Пакт.
Метою конференції було підведення підсумків реалізації проєкту “Не бійся – ти не одна!” та обговорення подальших спільних кроків щодо зниження рівня насильства стосовно жінок з інвалідністю в Україні.
До участі в онлайн-конференції долучилося 50 осіб із числа учасниць заходу проєкту, представниць та представників громадських організацій, студентів за спеціальністю «Соціальна робота» та «Психологія» Навчально-наукового інституту педагогіки, психології, підготовки фахівців вищої кваліфікації Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, а також зарубіжних гостей із громадських організацій Казахстану.
Крім підведення підсумків реалізації проєкту “Не бійся – ти не одна!”, на конференції було розглянуто такі питання, як: розвиток спроможності жіночих організацій щодо протидії насильству: досвід проєкту «Жінки України»; інформаційно-просвітницька робота щодо формування ненасильницьких моделей поведінки серед жінок з інвалідністю в громадах; перспективи протидії насильства у середовищі людей з інтелектуальними порушеннями та їхніх сімей; досвід надання підтримки та допомоги жінкам з інвалідністю, які постраждали від домашнього насильства; правовий супровід потерпілих від домашнього насильства; ефективність міжсекторальної взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі: досягнення та виклики; діяльність громадських організацій як впливовий чинник запобігання та протидії домашньому насильству; послуги Обласного комплексного центру надання соціальних послуг для жінок, постраждалих від домашнього насильства; досвід надання соціальної підтримки жінкам із порушеннями слуху щодо протидії домашньому насильству; долі жінок Жіночого клубу м. Немирів Вінницької області.
Кожен соціальний проєкт ГО «Паросток» – це крок до мрії про щасливе безпечне життя кожної людини. Крокуймо разом та змінюймо наше оточення!!!
Голова правління ГО «Паросток» І. Саранча