Декілька порад для людей з інвалідністю (й не тільки), як безпечно допомагати ЗСУ або волонтерам

Опубліковано: 20 Березня, 2024

Йде вже третій рік війни, тому потреба допомагати ЗСУ та вимушеним переселенцям лишається вкрай актуальною. Безумовно, що й люди з інвалідністю також бажають долучитись до цієї благородної та значущої справи. Приймати участь у зборах коштів заради перемоги важливо, але необхідно робити це безпечно. Адже останнім часом в Інтернеті та соцмережах зросла кількість шахраїв, які пропонують перерахувати гроші на допомогу армії. Єдиний спосіб не стати жертвою злочинців, це перевірка інформації.

Враховуючи набутий у 2022-2023 рр. досвід, Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» розробила практичні кроки для інформаційної безпеки вразливих груп, шляхом посилення спроможностей громадських організацій, які опікуються потребами та проблемами осіб з інвалідністю. Результатом цього є прості, але дієві поради для осіб з інвалідністю щодо перевірки інформації про збори коштів:

  • Не поспішайте ухвалювати рішення про допомогу. Ви можете бути під впливом емоцій, тому важливо надати собі достатньо часу, щоб ретельно обдумати своє рішення. Подумайте, чи ви точно знаєте, куди йдуть ваші гроші.
  • Не довіряйте усім оголошенням з проханнями про допомогу в соціальних мережах і месенджерах. Переказуйте гроші тільки через офіційно зареєстровані фонди, благодійні організації або людям, яких ви знаєте особисто. Не відправляйте гроші на невідомі вам рахунки, номери телефонів, банківські картки або електронні гаманці.
  • Перевіряйте організації та волонтерів, які збирають кошти. Якщо ви особисто не знаєте волонтера(ів) або не маєте досвіду з діяльністю організації, яка проводить збір коштів, то пошукайте інформацію про неї. Прочитайте відгуки, зверніть увагу на попередні збори коштів – чи публікувалися по них звіти. Перевіряйте джерела інформації про збір коштів. Звертайтеся тільки до офіційних сайтів, телефонів, адрес або представників організацій, які надають допомогу. Не поширюйте неперевірену інформацію про збір коштів. Ви можете несвідомо допомогти шахраям або навіть ворогу підривати довіру до благодійних ініціатив.
  • Перераховуйте необхідну суму з основної картки на віртуальну, перш ніж надіслати кошти на допомогу. Тоді у випадку шахрайства ви не втратите усі гроші. Створіть віртуальну картку в електронному додатку вашого банку. Віртуальна картка має свій номер, термін дії та CVV2 код, але не має фізичного носія. Встановіть ліміт на витрати за віртуальною карткою або видаліть її після операції.

Ці поради допоможуть вам не стати жертвою шахраїв та зберегти свої кошти та конфіденційні дані в безпеці. Пам’ятайте про важливість перевірки інформації та обережність під час зборів коштів.

——————————————————————————————–

«Цю публікацію здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government»

Поділитися посиланням
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on whatsapp
Whatsapp