“Не хлібом єдиним”: варіативний розвиток у наданні послуг під час соціально-гуманітарної кризи

Опубліковано: 3 Жовтня, 2022

Чергові етапи російсько-української війни продовжують впливати на усі сфери суспільного життя. Для організацій громадянського суспільства (ОГС) це визначає потребу постійно трансформуватись та адаптуватись до швидкоплинних умов, що мають кризову складову. Особливим чином це стосується ОГС, які опікуються якістю життя та захистом прав людей з інвалідністю. Якщо до війни їхні ініціативи були спрямовані на те, щоб опікуватись захистом прав мешканців місцевих громад за участі сталих команд фахівців, то наразі фокус потреб змінився в бік надання гуманітарної допомоги продуктами харчування та речами першої необхідності в умовах нестачі волонтерів, фахівців та спеціалістів.

Якщо до війни громадські активісти спрямовували зусилля на соціальну адаптацію людей з інвалідністю в життя громад, то наразі вони зосереджені на вирішенні базових потреб матеріального забезпечення та медичних послугах. З першого місяця війни ГО Вінницька міська організація «Паросток» за підтримки Департаменту соціальної політики ВМР, благодійних організацій (Inclusion Europe, ВГО «Коаліція», фонду «Абіліс», ГО «Полум’я Надії», БФ «Відкриті серця») займається формуванням гуманітарних наборів продуктів харчування та речей першої необхідності для родин осіб з інвалідністю м. Вінниці. В останні місяці набула гостроти проблема допомоги вимушеним переселенцям з інвалідністю, оскільки Вінниччина є найбільшою транзитною та приймаючою громадою для ВПО. Тому ГО «Паросток» започатковує проєкт розвитку гуманітарного хабу для ВПО з інвалідністю.  Але, на відміну від багатьох інших ОГС, що займаються виключно «гуманітаркою»,  ГО «Паросток» продовжує створювати освітні онлайн-курси, спрямовані на посилення спроможності громадянського суспільства працювати під час війни.

Більш детально про це дізнаємось у відповідях на питання до Ірини Саранчі – голови правління та координаторки проєктів  ГО «Паросток»:

  1. Чому саме зараз виникла ідея створення освітнього онлайн-курсу для представників громадських організацій?
  1. Чим ваш онлайн-курс відрізняється від інших аналогічних проєктів з посилення спроможності ОГС та чи були якісь незвичні труднощі з його розробки?
  1. Чи багато людей зареєструвалось на проходження онлайн-курсу та яка періодичність навчання?
  1. Що ви можете побажати наразі представникам інших ОГС, які опікуються життям людей з інвалідністю? 

 Матеріал підготовлений в межах проєкту ГО «Паросток» «Шляхи реагування громадського сектору на соціально-гуманітарні кризи», який відбувається за підтримки програми «Український фонд швидкого реагування», яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.

 

 

 

 

 

 

Поділитися посиланням
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on whatsapp
Whatsapp