Проєкт «Сила в єднанні: Підтримка психічного здоров’я та психосоціального благополуччя населення, яке постраждало від війни»

Опубліковано: 9 Серпня, 2024

У Вінницькій області розпочався проєкт «Сила в єднанні: Підтримка психічного здоров’я та психосоціального благополуччя населення, яке постраждало від війни», що реалізується ГО «Паросток»  у рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

На прескоференції, яка відбулась 8 серпня 2024 року,  у приміщенні офіційного медіацентру Вінницької обласної військової адміністрації,  команда проєкту презентувала заплановані заходи, розповіла про завдання проєкту. Виступи та обговорення перекладались на українську жестову мову. Це допомогло всім учасникам (зокрема глядачам онлайн-трансляції) отримати повну інформацію про проєкт.

 

«Ми маємо постійно пам’ятати про необхідність турботи про своє психічне здоров’я. Це процес формування культури, який триває. Важливо, щоб кожен з нас вчився піклуватися про своє психічне здоров’я щоденно, так само, як ми дбаємо про фізичне», – зазначила Олена Лебідь, фахівчиня з програмної діяльності відділу здоров’я громад проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».  Про важливість участі людей з інвалідністю в усіх сферах суспільного життя говорила Ірина Саранча, голова правління Вінницької громадської організації «Паросток» та ініціаторка проєкту. Вона закликала людей з інвалідністю бути активними.  «Активність починається з психічного здоров’я», – наголосила пані Ірина. «Коли я відчуваю сили щось робити, я буду це робити. Потрібно дбати про себе. Як це робити, як кожен день піклуватись про себе – будемо говорити з фахівцями нашого проєкту».

В проєкті заплановано допомогти 400 внутрішньо переміщеним особам з інвалідністю та 100 батькам дітей з інвалідністю зі статусом ВПО у Вінницькій області відновити психічне здоров’я та впоратись з наслідками війни. Будуть надаватись індивідуальні психологічні консультації, проводитись групи підтримки, інтеграційні заходи, тренінги для психологів та модераторів груп підтримки. Фахівців навчатимуть, як надавати послуги з психічної допомоги людям з різними видами інвалідності. Передбачено проведення інформаційної кампанії щодо важливості психічного здоров’я.

Представники профільних департаментів Вінницької ОВА та міської ради підкреслили важливість проєкту для громад. Зокрема, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко відзначила успішний досвід міжнародної організації Пакт у реалізації проєктів, спрямованих на розбудову стійкої системи громадського здоров’я у Вінницькій області, та багаторічну професійну співпрацю з ГО «Паросток». Вона нагадала про важливість залучення фахівців, забезпечення необхідних ресурсів і співпраці з соціальними службами для успіху проєкту.

Оксана Яценко, директорка Департаменту освіти і науки Вінницької міської ради, повідомила, що у Вінницькій міській територіальній громаді зареєстровано близько 47 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них 12 тисяч дітей, серед яких є особи з інвалідністю.  Людмила Петришена, начальник управління соціальної підтримки та державних гарантій Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОВА розповіла, у Вінницькій області зареєстровано 6,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

«Люди з інвалідністю хочуть жити, а не виживати. Ми потребуємо інклюзивного життя, а не окремих інклюзивних заходів», – наголосила Анастасія Ліщинська, адміністраторка Вінницького міського гуманітарного хабу для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Ольга Паламарчук, завідувачка кафедри психології та соціальної роботи Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, підкреслила, що інклюзія перестає бути «модним» терміном і стає реальністю, яка має впроваджуватися у життя. Можливо, такі проєкти стануть важливим кроком до формування інклюзивного суспільства.

Проєкт «Сила в єднанні: Підтримка психічного здоров’я та психосоціального благополуччя населення, яке постраждало від війни» працюватиме у 5 територіальних громадах: Вінницькій, Лука-Мелешківській, Гніванській, Жмеринській та Могилів-Подільській.  Більш детально про події проєкту можна дізнатись на Facebook-сторінці  та YouTube-каналі ГО «Паросток».

Контактна особа: Ірина Саранча

Телефон: +380677831061

E-mail: parostok2015@gmail.com

Проєкт «Сила в єднанні: Підтримка психічного здоров’я та психосоціального благополуччя населення, яке постраждало від війни» впроваджує ГО «Паросток» у рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

#ДбаюПроСебе #Тияк #СилаВЄднанні #USAID

 

 

 

Поділитися посиланням
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on whatsapp
Whatsapp