У Вінниці створено «Центр захисту та підтримки для ВПО з інвалідністю»

Опубліковано: 10 Грудня, 2022

Вінниччина є чи не найбільшою громадою за кількістю прийнятих вимушених переселенців, особливим чином – осіб з інвалідністю. У листопаді 2022 року у м. Вінниці запрацював  «Центр захисту та підтримки для ВПО з інвалідністю»,  послугами якого користуються як ВПО, так і мешканці з інвалідністю, які проживають у м. Вінниці.  Центр створено ГО «Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» за підтримки Abilis Foundation, на базі приміщення ВМГО «Паросток» на вулиці Замостянській, 51.   Відвідувачі центру мають можливість безкоштовно отримати послуги  пральні,  швейної майстерні, забезпечення соціального супроводу ВПО, консультації психолога,  надання продуктових наборів.

Протягом 3-х місяців  послугами Центру скористалось більше 300 переселенців, з яких біля 200 осіб відвідували Центр більше 5-ти разів. 205 родин людей з інвалідністю отримали гуманітарні набори, до яких входять продукти харчування, також були роздані засоби гігієни та речі першої необхідності, залучені за кошти благодійників. За психологічною підтримкою  до Центру звернулося 20 осіб та  проведено 4 арт-терапевтичних зустрічей для груп з 30-ти дорослих осіб з інвалідністю. Планується, що в майбутньому спеціалістами Центру захисту та підтримки для ВПО з інвалідністю буде оброблено понад 3 тисячі звернень від родин осіб з інвалідністю протягом 2-х років, у т.ч. 1,5 тис. від ВПО.

Отриманий досвід створення та роботи Центру буде задіяний у розробці та апробації 10 нових соціальних послуг для осіб з інвалідністю в 3 нових громадах, а також для створення 2-х навчальних програм від ВМГО «Паросток» на тему ефективності громадської діяльності під час криз. Для забезпечення  доступності соціальних послуг для ВПО з інвалідністю у 2023 році, Центр шукає небайдужих волонтерів, меценатів та благодійників.

Поділитися посиланням
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on whatsapp
Whatsapp