Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» за підтримки Фонду Абіліс (Фінляндія) реалізувала проєкт «Крок до відновлення: інклюзивна рекреація для осіб з інвалідністю», направлений на ВПО. Метою проєкту було покращення психоемоційного стану осіб з інвалідністю через психологічне розвантаження та фізичну активність.
Серед заходів проєкту було заплановано відвідування аквапарку 20 особами з інвалідністю, і 14 березня 2025 року після ретельної підготовки, цей план реалізувався. Для зручності було організовано також довезення учасників заходу до аквапарку «Маяк» та супровід волонтерської групи, щоб допомагати при перебуванні у воді учасникам з порушеннями опорно-рухового апарату та інтелектуальними порушеннями. Через стан здоров’я не всі були впевнені у тому, що впораються при перебуванні в аквапарку. Саме тому велику увагу було приділено послузі супроводу. Волонтерів було ретельно відібрано та поінформовано стосовно можливих труднощів. Також всі учасники проєкту попередньо були поінформовані про те, як поводитися у воді. Допомога волонтерської команди була організована таким чином, що ніхто в аквапарку не залишався поза увагою.
Організація та проведення цього рекреаційного заходу, відпочинок на воді підтвердив, що це є потужним інструментом психосоціальної підтримки, оскільки він допоміг знизити рівень стресу та підвищити емоційну стабільність. Участь у проєкті також посприяла зменшенню почуття ізоляції, і це допомогло учасникам відчути себе частиною громади. Відповідно до інформації, отриманої під час опитування до та після відвідування аквапарку, всі учасники проєкту відчули покращення настрою, емоційне піднесення та задоволення від проведеного заходу.
Війна в Україні триває і неможливо було мати впевненість щодо повітряних тривог. Але під час підготовки було оглянуто укриття, яке знаходиться поруч із аквапарком, були продумані подробиці евакуації в разі необхідності. На щастя, 14 березня 2025 року до вечора у Вінниці не було повітряних тривог, тому продумані заходи безпеки не знадобилися.
Учасникам проєкту дуже сподобався відпочинок в аквапарку. Практично всі потім дякували і говорили, що давно не відчували такого емоційного і фізичного піднесення та комфорту.
«Менше року тому мені було замінено тазовий суглоб, реабілітація все ще триває, тому для мене це був не лише відпочинок і розвага, а й користь для здоров’я. У воді я відчувала себе просто пушинкою і ніякого напруження та болю не було. Можливо, це неправильно так казати, але я у ці три години взагалі забула, що в країні війна, я відчувала себе безтурботною дитиною!» – Олена з Сумщини, інвалідність 2 групи.
«Я не очікувала, що такий простий захід принесе мені стільки користі! Повернувшись додому, того ж дня, я вмовила свою дочку та брата найближчим часом разом теж сходити в аквапарк, вони теж мають відчути таке задоволення!» – Наталя, ВПО з Харкова, фізична інвалідність.
«Попри те, що я не бачу, мені було комфортно в аквапарку. Мене супроводжувала волонтерка, яка вчасно мене попереджала про все. Я навіть не боялася нічого. Круто повеселилася й провела чудово час в аквапарку!» – Олена, ВПО з Донеччини, інвалідність по зору.
Протягом наступних п’яти років ГО «Паросток» планує розширити спектр своїх послуг, в т.ч. за рахунок організації рекреаційно-відновлювальних заходів для осіб з інвалідністю, спрямованих на покращення психоемоційного стану, зниження рівня стресу та тривожності та сприяння соціальній інтеграції. Зокрема ми плануємо покращувати доступ до цих соціальних послуг для осіб, які є відвідувачами нашого Гуманітарного хабу для ВПО Вінницької г ромади.
27 березня 2025 р., м. Вінниця, вул. Замостянська, 51 (офісне приміщення ГО «Паросток»)
Війна змінила життя більшості українців. Багатьох змусила покинути домівки, змінити звичний спосіб життя. Тисячі наших громадян досі не можуть віднайти своє місце у приймаючих громадах. Але навіть у найскладніші часи важливо пам’ятати, що ми не самі. Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» запускає новий проєкт «Соціальна підтримка внутрішньо переміщених (ВПО) осіб з інвалідністю у Вінницькій громаді», спрямований на покращення доступності соціальних послуг для ВПО з інвалідністю, які опинились у складних життєвих обставинах. Даний проєкт впроваджує ГО “Паросток” в межах субгранту проєкту EU4CSOs EmpowerUA, що реалізує БО “Мережа 100 відсотків життя Рівне” за фінансового сприяння Європейського Союзу.
В рамках проєкту у 2025 році фахівцями «Паростка» надаватимуться послуги соціального супроводу, що допоможе ВПО з найскладнішими формами інвалідності у вирішенні побутових питань, оформленні документів та доступі до інших послуг. Буде організовано денну зайнятість, яка охоплює творчі арт-терапевтичні майстер-класи для дітей з інвалідністю, а також курси комп’ютерної грамотності для жінок похилого віку. Буде надано послуги натуральної допомоги, які включають послуги швейної майстерні та пральні, а також видачу гуманітарних наборів (продукти харчування, засоби гігієни).
Будемо раді детальніше розповісти Вам про діяльність проєкту на прес-конференції, яка відбудеться 27 березня 2025 року з 11 до 12 години в офісному приміщенні ГО «Паросток» за адресою м. Вінниця, вул. Замостянська, 51.
Не залишайтеся осторонь! Спільними зусиллями ми зможемо зробити значний внесок у подолання наслідків війни та побудову мирного майбутнього України!
20 березня 2025 року в медіацентрі Вінницької обласної військової адміністрації відбулася презентація нового проєкту «Соціальна згуртованість в дії», який реалізується ГО «Паросток» у межах програми «Спроможні та сильні», що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.
Проєкт спрямовано на підсилення соціальної інтеграції та адаптації ВПО, зокрема осіб з інвалідністю, які мешкають у громадах Вінницької області шляхом сприяння розвитку соціальних механізмів взаємодії та взаємопідтримки, забезпечення життєстійкості, надання психосоціальної допомоги.
До участі у проєкті представники ГО «Паросток» планують залучити більше 200 внутрішньо переміщених осіб з Вінницької, Жмеринської, Могилів-Подільської та Козятинської територіальних громад, які потребують підтримки, соціалізації та створення інклюзивного середовища.
Проєкт реалізовуватиметься протягом року та включатиме: серію освітніх тренінгів, психосоціальну підтримку, консультації, інтеграційні та рекреаційні заходи.
Основними етапами реалізації проєкту будуть:
Навчання активістів: відбір 20 активістів з-поміж учасників команд ГО людей з інвалідністю, активних переміщених жителів, які мають інвалідність чи є членами родин осіб з інвалідністю і проживають у чотирьох зазначених громадах. Для них буде організовано навчання щодо розробки та впровадження культурно-мистецьких ініціатив, спрямованих на згуртування громади та підвищення життєстійкості.
Проведення заходів: навчені учасники організовуватимуть у громадах заходи з психосоціальної підтримки («Я і мої ресурси») та інтеграційні майстер-класи («Мистецтво об’єднує») для жителів своїх громад.
Рекреаційні заходи: учасники проєкту також відвідають культурні й історичні локації регіону, візьмуть участь в екскурсіях та майстер-класах.
Ініціатива вже отримала підтримку з боку органів місцевого самоврядування Вінниччини.
Як зазначила Галина Якубович, заступник Вінницького міського голови: «Всі проєкти «Паростка» робляться на користь людям, і цей проєкт буде продовженням низки попередніх успішних реалізацій чудових ідей».
При цьому Світлана Ярмоленко, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОВА, підкреслила:«У нас вже створені ради ВПО, вони дієві, і ми будемо раді співпраці з ГО «Паросток» в межах проєкту».
А Валентина Войткова, директор Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, окремо виділила роль потенціалу команди в реалізації проєкту: «Не можливо залишатися байдужим, коли бачиш, як у команди горять очі. Назва «Паросток» говорить сама за себе – це означає, що всі ініціативи будуть зростати, приносити добрий плід і радувати багатьох!»
Про важливість проєкту під час презентації зауважила й Ірина Репало, секретар Козятинської міської ради: «Ми, представники державного сектору, не маємо права відмовити в таких ініціативах, які підтримуються людьми, громадськістю!»
Дана ініціатива, за словами Олени Омельченко, керівника проєкту «Соціальна згуртованість в дії», унікальна не лише сегрегацією ВПО та місцевих мешканців: «Це один із небагатьох проєктів культурного напрямку, а не лише просвітницько-психологічного. Тут закладені такі цікаві маршрути подорожей, що я, як переселенка, сама теж охоче буду їздити принагідно, тому що ми не знаємо того краю, де мешкаємо!»
Тож учасники й учасниці проєкту будуть не лише вчитися, а й знайомитися одне з одним, пізнавати край, що надав надійний прихисток під час військових дій в Україні!
Отже, старт проєкту офіційно оголошено! І, як наголосила Ірина Саранча, голова ГО «Паросток», ця ініціатива – найкращий спосіб почути тих, хто потребує підтримки: «Всі ми можемо бути дотичними до покращення якості життя осіб з інвалідністю з числа ВПО. Кожен з них має свою історію. І для нас важливо почути історії цих людей!»
Організатори, члени команди ГО «Паросток», та представники органів місцевого самоврядування впевнені, що «Соціальна згуртованість в дії» сприятиме не лише підтримці ВПО з інвалідністю,а йформуванню стійких соціальних зв’язків, що матимуть довготривалий позитивний вплив на громади.
Проєкт «Соціальна згуртованість в дії» реалізується ГО «Паросток» у межах програми «Спроможні та сильні», що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.
Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих мало захищених категорій молоді «Паросток» оголошує тендер на вибір постачальника послуг з пасажирських перевезень по території України автомобільним транспортом для перевезення пасажирів в рамках проєкту «Соціальна згуртованість в дії», який реалізується в межах програми «Спроможні та сильні», що впроваджується Фондом Східна Європа за сприяння Швейцарії.
Дата оголошення про тендер: 20 березня
Термін подання тендерних пропозицій: до 12.00, 01 квітня 2025р.
Предметом закупівлі є послуги з пасажирських перевезень.
Період виконання послуг: квітень 2025р. – лютий 2026р.
Предметом закупівлі є послуги з пасажирського перевезення за наступними маршрутами, що відповідають зазначеним характеристикам:
Тип транспорту – легковий автомобіль для пасажирських перевезень 4-х осіб
Перевезення за маршрутами:
Здійснення пасажирських перевезень включно з простоями, за маршрутом м. Вінниця – м. Жмеринка (відстань 110 км). Кількість поїздок – 4 поїздки.
Здійснення пасажирських перевезень включно з простоями, за маршрутом м. Вінниця – м. Козятин (відстань 170 км). Кількість поїздок – 4 поїздки.
Здійснення пасажирських перевезень включно з простоями, за маршрутом м. Вінниця – м. Могилів- Подільський (відстань 250 км). Кількість поїздок – 4 поїздки.
Тип транспорту – автобус для пасажирських перевезень для 30-ти осіб.
Перевезення за маршрутами:
Здійснення пасажирських перевезень до місця проведення заходу в межах Вінницької області, включно з простоями (відстань 150км). Кількість поїздок – 2 поїздки.
Тип транспорту – автобус для пасажирських перевезень 9-ти осіб.
Перевезення за маршрутами:
Здійснення пасажирських перевезень до місця проведення заходу в межах Вінницької області, включно
з простоями (відстань 150км). Кількість поїздок – 2 поїздки.
Тип транспорту – автобус для пасажирських перевезень 50-ти осіб на екскурсії (можливо два автобуси на один рейс).
Перевезення за маршрутами:
Здійснення пасажирських перевезень включно з простоями, за маршрутом м.Вінниця – м.Жмеринка-
м. Вінниця (відстань 150 км) 2 поїздки.
Здійснення пасажирських перевезень включно з простоями, за маршрутом м.Вінниця – м.Могилів-Подільський – м.Вінниця (відстань 422 км) 2 поїздки.
Здійснення пасажирських перевезень включно з простоями, за маршрутом м.Вінниця – м.Козятин-м.Вінниця (відстань 330 км) 2 поїздки.
Вимоги до постачальника послуг – учасника тендеру
До участі у тендері запрошуються суб’єкти підприємницької діяльності, належним чином зареєстровані згідно із законодавством України: постачальники, що мають досвід роботи у відповідній сфері, відповідні КВЕД для надання транспортних послуг та можливість надати оригінали супроводжуючих документів з печаткою та підписом (договір надання послуг, рахунок, акт).
Для участі у тендері, просимо учасників тендеру надати організатору наступні документи:
– Копія документу, що підтверджує державну реєстрацію;
– Копія документу, що підтверджує податковий статус;
– Цінову пропозицію згідно наведеного опису транспортних послуг, підписану та завірену печаткою за наявності (вартість зазначити за 1 км проїзду);
Якщо в оренді, то копію договору оренди, який повинен включати визначений термін.
Надання транспортних засобів у належному технічному стані.
Водії з відповідним досвідом та кваліфікацією.
Наявність необхідних ліцензій та дозволів.
Дотримання строків та умов перевезень.
Конкурентна вартість послуг.
Для участі у тендері, просимо учасників тендеру надати організатору наступні документи:
– Копія документу, що підтверджує державну реєстрацію;
– Копія документу, що підтверджує податковий статус;
– Цінову пропозицію або рахунок-фактуру, згідно наведеного опису транспортних послуг;
– Інші документи: якщо власний автотранспорт, то документи що підтверджують це (свідоцтво про реєстрацію).
Якщо транспортний засіб в оренді, то копію договору оренди, який повинен включати визначений термін надання послуг.
– Відповідність поданих документів умовам тендерного оголошення;
– Прийнятна (найнижча) ціна, умови оплати – на підставі виставлених рахунків або актів наданих послуг.
Методика обрання переможця тендерних пропозицій:
Серед поданих комерційних пропозицій Тендерна комісія ВМОСРСОМКМ «Паросток» відбирає комерційні пропозиції, які подані згідно вимог, вказаних у цьому оголошенні. З відібраних комерційних пропозицій Тендерна комісія ВМОСРСОМКМ «Паросток» обирає пропозицію з найкращим співвідношенням ціни та якості.
Визначення переможця даної процедури закупівлі відбудеться протягом 3 (трьох) робочих днів з дати закінчення строку подання комерційних пропозицій.
Результати процедури закупівлі будуть повідомленні всім учасникам не пізніше 3 (трьох) робочих днів з дати закінчення строку подання комерційних пропозицій шляхом надсилання відповідних повідомлень всім учасникам закупівлі електронною поштою.
В разі зацікавленості, просимо заповнити і надіслати нам Цінову пропозицію, складену українською мовою, підписану уповноваженою особою учасника та засвідчені печаткою (за наявності) та у відсканованому (електронному вигляді, у форматі PDF) надіслати до 12:00 години 01.04.2025 року на електронну адресу buhparostok@ukr.net Тема: «КОМЕРЦІЙНА ПРОПОЗИЦІЯ».
Додаткові застереження:
Учасник цієї загальної процедури (відкритого тендеру) бере до уваги та погоджується з тим, що організатор тендеру залишає за собою право вимагати від учасника тендеру додаткові документи та/або інформацію, що підтверджують відповідність окремих положень документів вимогам та умовам цього тендерного оголошення.
Учасник цієї загальної процедури (відкритого тендеру), надсилаючи документи для участі у загальній процедурі (відкритому тендері) за цим тендерним оголошенням, підтверджує своє розуміння та згоду з тим, що організатор тендеру може відхилити його тендерну пропозицію у випадку, якщо пропозиції інших учасників міститимуть більш вигідні умови, та що організатор тендеру не обмежений у прийнятті будь-якої іншої пропозиції з більш вигідними для нього умовами.
Цінові пропозиції, мають бути чинними та не підлягатимуть внесенню змін з боку учасників конкурсу, що їх подали, до повного завершення надання послуг.
20 березня на 11.00 у медіа-центрі Вінницької обласної військової адміністрації відбудеться офіційна презентація проєкту «Соціальна згуртованість в дії», який спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зокрема людей з інвалідністю. Проєкт об’єднає громади, активних мешканців та владу задля створення інклюзивного простору, що сприятиме соціальній адаптації та підвищенню життєстійкості тих, хто змушений був залишити свої домівки і розпочати все з чистого листа.
На базі чотирьох громад регіону, а саме: Вінницькій, Козятинській, Жмеринській та Могилів-Подільській громадах, будуть сформовані ініціативні групи з числа ВПО та людей з інвалідністю. Для них упродовж поточного року проводитимуться серії тренінгів та психосоціальної підтримки. Також відбуватимуться інтеграційних заходів, що зміцнюють зв’язки у громадах, консультування та супроводу для адаптації та самореалізації учасників. Окремо будуть реалізовуватися рекреаційні заходи для емоційного відновлення за ініціативи самих учасників/ць проєкту.
«Запит на такі ініціативи у громадах, де проживає найбільше ВПО, надзвичайно високий. Ми часто зосереджуємо увагу на Вінниці, але є територіальні громади, які прийняли значно багато переселенців і потребують дієвих механізмів соціалізації, – відзначає голова правління ГО «Паросток» Ірина Саранча. – Серед ВПО є багато активних, прогресивних людей, готових включатися у життя місцевих громад, ділитися своїм досвідом і сприяти розвитку соціальної згуртованості. Наш проєкт саме для них – для тих, хто хоче бути частиною змін і формувати нові соціальні зв’язки. Ми раді розпочати цю ініціативу та впевнені, що її результати матимуть довготривалий вплив».
У презентації проєкту візьмуть участь:
Представники МБО «Фонд Східна Європа».
Представники Вінницької обласної військової адміністрації та Вінницької міської ради.
Координатори проєкту та експерти у сфері соціальної згуртованості.
Лідери ініціативних груп та учасники проєкту.
Журналісти, представники громадських організацій та всі охочі дізнатися більше про ініціативу.
Проєкт «Соціальна згуртованість в дії» – це не просто підтримка, а можливість для ВПО знайти своє місце в громаді, отримати нові знання та стати активними учасниками суспільного життя.
Запрошуємо представників ЗМІ, громадських організацій та всіх зацікавлених на презентацію!
Додаткова інформація: +38(067)103-56-85
Проєкт «Соціальна згуртованість в дії» реалізується ГО «Паросток» у межах програми «Спроможні та сильні», що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.
Фонд Abilis (Фінляндія) продовжує свою програму підтримки організацій осіб з інвалідністю в Україні у 2025 році. Однак звертаємо вашу увагу, що умови проведення конкурсу зазнали певних змін.
Для забезпечення оперативного розгляду заявок конкурс буде організовано у три етапи, відповідно до географічного поділу:
Другий етап: з 20 березня по 9 травня 2025 р.
Для організацій Центрального регіону:
Одеська, Кіровоградська, Чернігівська, Вінницька, Житомирська, Київська, Хмельницька, Черкаська, Тернопільська області.
Увага! Заявки, подані організаціями з регіонів, для яких конкурс у відповідний період не передбачений, розглядатися не будуть.
Просимо уважно ознайомитися з умовами та строками подання заявок.
З питань проведення конкурсу та отримання аплікаційної форми звертайтеся до країнової координаторки Фонду Abilis в Україні – пані Ірини Саранчі:
isarancha@gmail.com
+380677831061
Дякуємо за вашу активну участь та прагнення сприяти поліпшенню життя осіб з інвалідністю в Україні!
Громадською організацією Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих мало захищених категорій молоді «Паросток» оголошує тендер на вибір постачальника послуг з пасажирських перевезень по території України автомобільним транспортом для перевезення пасажирів в рамках проєкту «Соціальна згуртованість в дії», який реалізується в межах програми «Спроможні та сильні», що виконується Фондом Східна Європа за сприяння Швейцарії.
Дата оголошення про тендер:
Термін подання тендерних пропозицій: до 12.00, 17 березня 2025р.
Предметом закупівлі є послуги з пасажирських перевезень.
Тип транспорту – легковий автомобіль (для 4-х осіб).
Кількість поїздок :
1. Здійснення пасажирських перевезень включно з простоями, за маршрутом м. Вінниця -м. Жмеринка
(відстань 110 км). Тривалість послуги березень 2025р.
2. Здійснення пасажирських перевезень включно з простоями, за маршрутом м. Вінниця -м. Козятин
(відстань 170 км). Тривалість послуги березень 2025р.
3. Здійснення пасажирських перевезень включно з простоями, за маршрутом м. Вінниця -м. Могилів –
Подільський (відстань 250 км). Тривалість послуги березень 2025р
Вимоги до постачальника послуг – учасника тендеру
До участі у тендері запрошуються суб’єкти підприємницької діяльності, належним чином зареєстровані згідно
із законодавством України: постачальники, що мають досвід роботи у відповідній сфері, відповідні КВЕД для
надання транспортних послуг та можливість надати оригінали супроводжуючих документів з печаткою та
підписом (договір надання послуг, рахунок, акт).
Для участі у тендері, просимо учасників тендеру надати організатору наступні документи:
– Копія документу, що підтверджує державну реєстрацію;
– Копія документу, що підтверджує податковий статус;
– Цінову пропозицію згідно наведеного опису транспортних послуг, підписану та завірену печаткою за
наявності (вартість зазначити за 1 км проїзду);
– Інші документи: якщо власний автотранспорт, то документи що підтверджують це.
Якщо в оренді, то копію договору оренди, який повинен включати визначений термін.
Надання транспортних засобів у належному технічному стані.
1. Водії з відповідним досвідом та кваліфікацією.
2. Наявність необхідних ліцензій та дозволів.
3. Дотримання строків та умов перевезень.
4. Конкурентна вартість послуг.
Для участі у тендері, просимо учасників тендеру надати організатору наступні документи:
– Копія документу, що підтверджує державну реєстрацію;
– Копія документу, що підтверджує податковий статус;
– Цінову пропозицію або рахунок-фактуру, згідно наведеного опису транспортних послуг;
– Інші документи: якщо власний автотранспорт, то документи що підтверджують це.
Якщо в оренді, то копію договору оренди, який повинен включати визначений термін.
Істотні критерії (умови) відбору тендерних пропозицій:
– Відповідність учасника кваліфікаційним вимогам тендерного оголошення;
– Відповідність поданих документів умовам тендерного оголошення;
– Прийнятна (найнижча) ціна, умови оплати – на підставі виставлених рахунків або актів наданих послуг.
Методика обрання переможця тендерних пропозицій:
Серед поданих комерційних пропозицій Тендерна комісія ВМОСРСОМКМ «Паросток» відбирає комерційні
пропозиції, які подані згідно вимог, вказаних у цьому оголошенні. З відібраних комерційних пропозицій
Тендерна комісія ВМОСРСОМКМ «Паросток» обирає пропозицію з найкращим співвідношенням ціни та
якості.
Визначення переможця даної процедури закупівлі відбудеться протягом 3 (трьох) робочих днів з дати
закінчення строку подання комерційних пропозицій.
Результати процедури закупівлі будуть повідомленні всім учасникам не пізніше 3 (трьох) робочих днів з дати
закінчення строку подання комерційних пропозицій шляхом надсилання відповідних повідомлень всім
учасникам закупівлі електронною поштою.
В разі зацікавленості, просимо заповнити і надіслати нам Цінову пропозицію, складену українською мовою,
підписану уповноваженою особою учасника та засвідчені печаткою (за наявності) та у відсканованому
(електронному вигляді, у форматі PDF) надіслати до 12:00 години 17.03.2025 року на електронну адресу
sikoralen1980@gmail.com . Тема: «КОМЕРЦІЙНА ПРОПОЗИЦІЯ».
Додаткові застереження:
Учасник цієї загальної процедури (відкритого тендеру) бере до уваги та погоджується з тим, що організатор
тендеру залишає за собою право вимагати від учасника тендеру додаткові документи та/або інформацію, що
підтверджують відповідність окремих положень документів вимогам та умовам цього тендерного
оголошення.
Учасник цієї загальної процедури (відкритого тендеру), надсилаючи документи для участі у загальній
процедурі (відкритому тендері) за цим тендерним оголошенням, підтверджує своє розуміння та згоду з тим,
що організатор тендеру може відхилити його тендерну пропозицію у випадку, якщо пропозиції інших
учасників міститимуть більш вигідні умови, та що організатор тендеру не обмежений у прийнятті будь-якої
іншої пропозиції з більш вигідними для нього умовами.
Цінові пропозиції, мають бути чинними та не підлягатимуть внесенню змін з боку учасників конкурсу, що їх
подали, до повного завершення надання послуг.
Громадська організація «Паросток» запрошує молодіжних працівників, волонтерів, активістів та лідерів, які працюють з молоддю, взяти участь у 5-денному онлайн-тренінгу «Громадські та урядові технології для залучення, участі та інклюзії молодіжних працівників».
📅 Коли? 24–28 березня 2025 року 🌐 Де? Онлайн
Для кого цей тренінг?
Молодіжні працівники, волонтери, активісти та лідери до 35 років
Ті, хто працює з молоддю, зокрема з молоддю з інвалідністю
Ті, хто прагне підвищити свою цифрову грамотність
Що вас чекає?
Практичні знання: Як використовувати CivicTech і GovTech у молодіжній роботі
Інтерактивні заняття: Обговорення та обмін досвідом
Експертна підтримка: Консультації від фахівців
Унікальні матеріали: Доступ до навчальних ресурсів
Проєкт реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадські та урядові технології для залучення, участі та інклюзії молоді з обмеженими можливостями».
📢 Не пропустіть можливість отримати нові знання та стати частиною змін на локальному, національному та міжнародному рівнях!
У вирі війни, де фейки та пропаганда стали зброєю, вміння розпізнавати й протидіяти дезінформації є ефективним інструментом захисту й боротьби. Тому, щоб підвищити спроможність людей з інвалідністю протистояти російській дезінформації, Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» розпочала реалізацію проєкту «Тренінгові заходи з протидії дезінформації для людей з інвалідністю».
Для багатьох українців та українок з інвалідністю є знайомою ситуація інформаційної ізольованості. Як свідчать результати дослідження агенції «Рейтинг» на замовлення громадської спілки «Ліга Сильних», половина опитаних зізнається, що майже не бачить людей з інвалідністю у повсякденному житті. А 8 з 10 людей з інвалідністю в Україні зіштовхуються зі складнощами доступу до цифрових платформ. При цьому 21% населення України (згідно з дослідженням «Індекс медіаграмотності» від ГО «Детектор Медіа») має нижчу за середню медіаграмотність. І це не просто цифри – за ними стоять реальні історії ізоляції та вразливості. «Коли я почула, що людей з інвалідністю не будуть евакуйовувати, бо немає відповідного транспорту, то не могла два дні спати. Згодом виявилося, що це була неправдива інформація, нас із донькою відвезли в безпечне місце, але той стрес залишився зі мною дотепер», – розповідає Марина, мама дитини з інвалідністю. Саме такі історії спонукали громадську організацію «Паросток» започаткувати проєкт з протидії дезінформації для осіб з інвалідністю.
Проєкт передбачає кілька етапів. Спочатку відбудеться відбір та навчання тренерів/ок – представників і представниць неурядових організацій, які працюють з людьми з інвалідністю. «Ми шукаємо 25 небайдужих, які стануть нашими тренер(к)ами», – розповідає керівниця проєкту. – Це мають бути люди, які знають проблеми зсередини та готові опановувати нове. Ми не просто навчимо їх розпізнавати фейки, а й надамо їм практичні навички для навчання людей з інвалідністю в їхніх громадах. Особливий акцент зробимо на роботі з людьми з ментальними порушеннями та батьками дітей з інвалідністю, щоб вони могли ефективно розпізнавати дезінформацію та протидіяти їй».
Для розробки програми для навчання тренерів/ок буде використано напрацювання, що отримані в результаті реалізації проєктів ГО «Паросток» та Інформаційного центру «Майдан Моніторинг». ІЦ «Майдан Моніторинг» займається дослідженням інформаційної війни та навчанням інформаційної безпеки з 2014 року. Голова правління ІЦ «Майдан Моніторинг», Наталія Зубар, разом з іншими експертками надасть методичну підтримку в розробці матеріалів проєкту та консультативну підтримку навченим тренер(к)ам.
Відбір тренерського кола відбуватиметься за чіткими критеріями: кандидат(к)и повинні мати можливість проводити тренінги для людей з інвалідністю, мати попередній досвід роботи та обов’язково пройти курс «Інформаційна безпека під час кризи» на платформі «Зрозуміло» (https://surl.li/zkspwj). Цей курс, що створено за участю ведучої Ірми Вітовської, доступний для учасників/ць проєкту безкоштовно. Навчання проходитиме у Вінниці під керівництвом досвідчених фахівчинь – тренерок Школи інформаційної безпеки ІЦ «Майдан Моніторинг» Оксани Яцюк та Віри Грязнової, а також експертки з інформаційної безпеки Олесі Войтович. Для тих, хто не зможуть приїхати, буде організовано онлайн-участь.
Після навчання запланована низка онлайн-зустрічей з метою спільної розробки матеріалів для тренінгів. Особливу увагу буде приділено створенню інноваційної гри «Квітка-антифейка» (на основі розробки ІЦ «Майдан Моніторинг»), яка вже отримала позитивні відгуки від людей з інвалідністю та батьків дітей з інвалідністю в попередніх проєктах. Команда розробить не лише саму гру, але й дизайн карток, ігрове поле та детальні правила використання. Відтак усі тренер(к)и отримають спеціальну «тренерську коробку», яка міститиме все необхідне для проведення занять: робочий зошит, матеріали для вправ, компоненти для творчих майстер-класів (включно з матеріалами для виготовлення брелоків та браслетів «Квітка-антифейка»), саму гру тощо.
Важливим компонентом проєкту стане психологічна підтримка. «В умовах війни, що триває, важливо не лише навчити розпізнавати фейки, але й допомогти впоратися зі стресом від потоку поганих новин», – пояснюють в організації. Тому для тренерської групи передбачено загалом 50 годин індивідуальних психологічних консультацій для подолання тривожності і стресів, пов’язаних з війною.
Для поширення навичок протидії дезінформації навчені тренер(к)и проведуть 25 тренінгів для людей з інвалідністю та батьків дітей з інвалідністю на базі громадських організацій у своїх громадах. Заняття міститимуть як теоретичну частину, так і практичні вправи, творчі майстер-класи та роботу з грою «Квітка-антифейка». Більшість тренінгів проходитиме офлайн, а онлайн-заняття обов’язково доповнюватимуться живими майстер-класами.
Фінальним заходом проєкту стане підготовка практичних рекомендацій щодо проведення тренінгів з протидії дезінформації для людей з інвалідністю та одноденна підсумкова конференція у Вінниці. На конференції учасники й учасниці не лише обговорять результати проєкту, а й закладуть основи для створення мережі громадських організацій, що поширюватимуть знання з інформаційної безпеки людей з інвалідністю.
ГО «Паросток» запрошує всіх небайдужих долучитися до проєкту. Бо коли йдеться про протидію дезінформації – кожен голос важливий, кожна підтримка цінна.
Вінниччина залишається однією з найбільших громад центрального регіону України за кількістю прийнятих вимушених переселенців (ВПО). Станом на сьогодні в області зареєстровано понад 144 тисячі ВПО, серед яких більше 2,6 тисяч – це маломобільні особи та особи з тяжкими порушеннями інтелектуального розвитку, включаючи 300 дітей. Через обмежені ресурси соціальних служб, ці люди часто опиняються в складних життєвих обставинах і потребують додаткової підтримки. Багато ВПО з інвалідністю стикаються з серйозними труднощами: відсутність доступу до базових послуг, соціальна ізоляція, нестача речей першої необхідності – це повсякденна реальність, яку вони вимушені долати щодня. Війна, яка триває, лише поглиблює ці проблеми. Саме тому важливість нових ініціатив, спрямованих на допомогу цим людям, неможливо переоцінити.
З листопада 2022 року у м. Вінниці працює «Гуманітарний хаб для ВПО з інвалідністю Вінницької міської територіальної громади «Паросток»». Цей простір став місцем, де понад 500 родин ВПО, які виховують осіб з інвалідністю, отримують необхідну допомогу та соціальні послуги. Крім того, хаб підтримує 70 місцевих мешканців з інвалідністю. Розташований у приміщенні Громадської організації «Паросток» на вулиці Замостянській, 51, хаб став не лише пунктом допомоги, а й місцем, де люди знаходять підтримку, спілкуються та адаптуються до нових умов життя.
Щоб продовжити цю важливу роботу, «Паросток» розпочинає новий проєкт під назвою «Соціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю у Вінницькій громаді». Проєкт стартував у січні 2025 року і триватиме 12 місяців. Його основна мета – підвищити доступність та якість соціальних послуг для 80 сімей, у складі яких є діти або дорослі з інвалідністю. Їм буде забезпечено комплексну підтримку, сприяючи соціальній інтеграції та проводячи інформаційну кампанію.
Активності нової програми «Паростка» будуть сприяти у вирішенні основних соціально-побутових викликів, що постають перед ВПО. Для 20 осіб з важкими порушеннями опорно-рухового апарату та інтелектуального розвитку буде надаватися послуга соціального супроводу. Це допомога у вирішенні побутових питань, перевезенні, оформленні документів та доступі до інших послуг. Для 10 дітей та 2 мам дітей з інвалідністю проводитимуться майстер-класи з миловаріння, виготовлення українських сувенірів, ляльки-мотанки. Дві групи по 10 жінок старшого віку пройдуть курси комп’ютерної грамотності, по 96 кожна група.
Побутова допомога буде надаватися у вигляді послуг швейної майстерні та пральні. Ці напрямки користуються великим попитом, оскільки в місцях компактного проживання ВПО не завжди є належні умови для цього, а одяг отриманий в якості гуманітарної допомоги найчастіше доводиться перешивати. Для 60 родин ВПО з інвалідністю періодично протягом проєкту буде надаватися натуральна допомога у вигляді продуктів харчування та побутової хімії). Для привернення уваги широкого кола громадськості до проблем ВПО з інвалідністю буде проводитися інформаційна кампанія: поширення інформації про заходи проєкту в соціальних мережах, на сайтах партнерів та в онлайн-ЗМІ.
Адвокаційна діяльність проєкту передбачає проведення круглого столу для представників влади, партнерських організацій та громадськості, а також онлайн-зустрічей для формування локальної коаліції підтримки ВПО з інвалідністю. За результатами цих зустрічей будуть напрацьовані рекомендації для вдосконалення соціальної політики Вінницької громади та дорожня карта подальшої співпраці.
В кожній команді інколи складаються непрості обставини, що призводять до професійного вигорання. Для профілактики цього проєктом передбачено підтримку фахівців та волонтерів Гуманітарного хабу, зокрема заходи щодо підвищення психологічної стійкості та розвитку навичок самоусвідомлення.
Очікувані результати проєкту:
Буде надано 60 соціальних послуг супроводу для 20 родин.
Буде проведено 15 творчих майстер-класів для 12 учасників.
20 осіб пройдуть курс комп’ютерної грамотності.
80 родин скористаються послугами пральні та швейної майстерні.
60 осіб з інвалідністю по 4 рази протягом проєкту отримають натуральну допомогу.
Буде проведено круглий стіл та онлайн-зустрічі для представників влади та громадськості.
Будуть розроблені рекомендації та дорожня карта для вдосконалення соціальної політики.
Інформаційна кампанія охопить понад 80 тисяч користувачів соціальних мереж.
Успішна реалізація цього проєкту – це не лише крок до покращення якості життя ВПО з інвалідністю, але й важливий внесок у формування інклюзивного середовища для всіх мешканців Вінницької громади. Після завершення проєкту Громадська організація «Паросток» планує продовжувати надавати соціальні послуги для ВПО з інвалідністю.
Ми закликаємо всіх небайдужих підтримати нашу ініціативу! Поширюйте інформацію про проєкт, долучайтеся до волонтерської діяльності або просто розкажіть про нього тим, кому це може бути цікаво та корисно. Разом ми можемо зробити життя багатьох людей кращим!
Проєкт «Соціальна підтримка внутрішньо переміщених (ВПО) осіб з інвалідністю у Вінницькій громаді» реалізує Громадська організація «Паросток» в межах субгранту проєкту EU4CSOs EmpowerUA, що реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» за фінансового сприяння Європейського Союзу.
Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю ГО «Паросток» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.